Wedstrijdverslag DBGC VR1- ST Flakkee/SNS VR2 19-11-2016

november 25, 2016 0 Bestuursnieuws, Wedstrijdverslag Dames

Een heel zwaar bevochten punt weggehaald bij de koploper. In deze week van voorbereiding op deze wedstrijd werd er door sommige van ons al gelijk op aangedrongen “deze wedstrijd moeten we winnen!! Toch zat het deze week echter niet mee. Romy moest donderdag voor een ingreep naar het ziekenhuis, Wendy moest naar Utrecht, Sanne kon niet mee en Suzette ligt ziek op bed. Maar we zijn niet voor niets dames 2 geworden en mooi is te zien hoe graag er een aantal dames van VR1 met ons mee willen doen. Na overleg met de leiding van VR1 is er dan al weer snel een team. De VR1 spelen om 9.30 op de Palland hun eigen wedstrijd tegen ST Pootugaal/Oudemaas. Zij winnen deze wedstrijd met 3-1 Toch is het vreemd als je dan tien minuten voor aanvang van de wedstrijd met slechts 9 meiden op het veld loopt. Zodra de dames er zijn, met z’n allem de kleedkamer in voor de wedstrijdbespreking. Dan staan we gereed voor de wedstrijd. Er is een goede sfeer en de meiden zijn gebrand op een goed resultaat. We starten in de volgende opstelling; Marloes op doel rechts back Tessa W. Links Back Evi, Laatste vrouw Mirthe v N., En daarvoor Kirsten. Rechts op het middenveld Eva en links Jessica. Op de mid mid starten we met Tessa D. Rechtsbuiten Marlou en Linksbuiten Dolores en in de spits Lisa. Zij trappen af en wij zitten gelijk kort erop. Wij hebben binnen 5 min. al twee schoten van Dolores en 1 van Tessa D op het doel van DBGC afgevuurd. Maar zoals de laatste weken wel meer gebeurt, we zijn niet scherp genoeg in het afmaken van onze kansen. Na deze eerste 5 min. gaat ook DBGC meer voetballen en komen zij ook bij het doel van Marloes. Kort hierna vuren zij het eerste schot af op Marloes, wat maar rakelings naast gaat. Hierna golft het spel continu heen en weer. Zowel zij als wij zelf krijgen goede kansen, Marloes weet in samenwerking met een scherpe verdediging haar doel met goede reddingen schoon te houden. Daar tegenover staan ook goede kansen van ons, zo komt Marlou 2x vrij voor de keepster, maar 2x komt de keepster winnend uit de strijd. Zo golft het spel continu heen en weer en wordt er vandaag veel gevraagd van het middenveld. Daar waar in veel wedstrijden, die gelijk opgaan, de meeste duels op het middenveld afspelen, krijgen wij nu juist daar de ruimte om de ballen goed in het spel te verdelen. Tessa D doet dit dan ook vandaag heel goed en stuurt zo vele keren de voorhoede goed weg. Ook spelen Suze en Eva hier vandaag een hele goede rol in DBGC opent echter in de 20e min. de score met een doorbraak door het midden 1-0 Gelijk hierna gaan wij onvermoeibaar verder en geeft een goed doorgaande Kirsten een mooie pass op Lisa, die de keepster passeert 1-1. In deze periode hebben we de wissels ingebracht, maar hierdoor worden we niet sterker of zwakker. Aan beide kanten blijven de kansen zich opstapelen, maar gescoord word er niet meer voor de rust. In de rust nog een aantal punten van verbetering aangehaald en gemotiveerd om dit spel zo door te zetten. DBGC heeft een jonge groep, die net voor de rust al enige vermoeidheid vertoonde. Wij moeten hiervan kunnen profiteren. Na de rust gaat de wedstrijd in alle hevigheid verder als in de eerste helft! En al Binnen 2 min weten Lisa en Ilse elkaar binnen de zestien te vinden en schiet Ilse de 1-2 binnen. Hierna spelen wij een wat lager tempo en komt DBGC meer aan spelen toe. Dit ook mede doordat er voorin te laat wordt gereageerd op balverlies. Zij kunnen nu eerder van achteruit de vrije speelster vinden, waardoor er makkelijker kan worden opgebouwd. Bij DBGC word hierbij vaak het middenveld overgeslagen en spelen ze vaak de 2 buiten speelsters aan. Zowel Evi, Tessa W als Mirthe v G. hebben hier de handen aan vol. Mirthe v N. moet ook nog vaak vol overgave de duels aangaan om zo deze speelsters af te stoppen. Maar het meeste gevaar komt van de spits. Deze heeft weinig ruimte nodig en schiet uit alle onmogelijke posities.

In deze periode weet Marloes ons met een aantal prachtige reddingen in de wedstrijd te houden. Toch slaagt de spits er in, om in de 70e min. Marloes met een heel goed geplaatst schot te passeren 2-2. Vlak hierna is er nogmaals een heel goed uitgespeelde actie van DBGC in onze zestien, waaruit zij de 3e van de dag scoren 3-2. Nu zijn we zeker gebrand op een goede afloop. Zelfs de meegereisde supporters laten zich menigmaal horen. ( Jammer van dat spandoek!!) Dit komt over op de speelsters en ze zetten nog een tandje bij en al binnen 5 min. weten Tessa D en Ilse in de zestien bij DBGC elkaar rustig te vinden, waarna Tessa D onze derde binnentikt 3-3 Dan wordt het de laatste 15 min heel rommelig, aan beide kanten slaat de vermoeidheid toe. We krijgen nog 2 keer een 100% kans, waarbij Dolores de grootste kans krijgt. Ilse weet zelf goed door te gaan in de hoek. Vanuit die hoek geeft ze een prachtige voorzet, die in het 5 meter gebied over de keepster vliegt. Tessa v. D. komt aansprinten, maar komt net te kort. Dolores staat bij de tweede paal opgesteld en schrikt misschien wel van deze kans. Ze probeert de neervallende bal binnen te tikken, maar de bal scheert over de bovenligger heen. De wedstrijd is gespeeld. Na het laatste fluitsignaal vallen van beide teams een aantal speelsters van pure vermoeidheid op de grond. Mooi om te zien dat beide teams alles hebben gegeven in zo’n gelijk opgaande wedstrijd. Toen ik de aanvoerster van DBGC complimenteerde met de gespeelde wedstrijd, bedankte zij mij en zij ze “heerlijk, weer eens een echte tegenstander!” Meiden wat een heerlijke wedstrijd met beter spel van onze kant, maar jammer dat we nog steeds te veel kansen nodig hebben om te scoren. Ik heb mooie dingen gezien vandaag, maar boven alles heb ik heeeel veel strijdlust gezien! Ik hoop deze strijdlust de komende 2 weken ook weer terug te zien. Volgende week wacht ons een zware wedstrijd in Gravendeel. En let op!! 3 December komt DBGC bij ons op bezoek, als we weer een keer op Stad bij SNS spelen. Ik ga er vanuit, dat dit dan weer net zo’n spannende wedstrijd word! Al spelen we nu gelijk, ik vind toch dat we hier een topprestatie hebben geleverd. Jessica, Mirthe v N. Ilse, Suze en Marloes bedankt voor jullie hulp en goede inzet.

Volg ons ook op twitter!